Turni smučar Maj Pritržnik peti na EP 2022 v šprintih med kadeti

V olimpijskem zanosu je Maj Pritržnik na evropskem prvenstvu (EP) v tekmovalnem turnem smučanju v Boi Taullu 9. februarja osvojil odlično peto mesto v šprintih v kadetski konkurenci. V šprintih so v Španiji nastopili tudi Tine Habjan, ki je bil med mlajšimi člani deseti, Klemen Španring 25. med mladinci in Luka Kovačič 29. med člani. Slovenska reprezentanca se že veseli drugega tekmovalnega dne na EP, ko je na sporedu njihova paradna disciplina - tekma v vzponu.
Turni smučar Maj Pritržnik peti na EP 2022 v šprintih (foto Robert Pritržnik)
"Prvi dan se je začel sanjsko z nastopom najmlajšega člana Maja Pritržnika, ki se je uvrstil v finale med kadeti in osvojil odlično peto mesto. Pot do tega ga je vodila skozi kvalifikacije, kjer je bilo še veliko rezerve pri menjavi in se je v polfinale uvrstil šele kot 11. uvrščeni. V polfinalu so ga ostali tekmovalci zaprli na vhodu v diamant in je na vrh prišel šele kot peti. Menjavo na vrhu pa je naredil vrhunsko in začel veleslalom kot tretji in prišel tako tudi v cilj," iz Španije poroča selektor slovenske reprezentance v tekmovalnem turnem smučanju Robert Pritržnik

Kadet Maj Pritržnik je na evropskem prvenstvu v tekmovalnem turnem smučanju v Boi Taullu 9. februarja osvojil peto mesto v šprintih (foto Robert Pritržnik)

17-letni Maj Pritržnik (TSK LiMa) z Dobrne, ki je letos dosegel drugo mesto absolutno na državnem prvenstvu v šprintih na Golteh, je odlično začel svoje prvo evropsko prvenstvo in po tekmi kar ni mogel verjeti, da je med najboljšimi petimi kadeti v Evropi: "Danes mi je res uspela vrhunska tekma. Vse se je poklopilo, tako kot mora biti. Če bi mi zjutraj kdo rekel, da se bom uvrstil v finale, mu ne bi verjel. Motivacija za jutrišnji vzpon je še večja in verjamem, da sem sposoben pokazati še en odličen nastop." Pritržnik je letos postal mladinski državni prvak v vzponu v Mariboru, na avstrijskem državnem prvenstvu v vzponu pa se je zavihtel na četrto mesto med mladinci. Evropski prvak je postal Francoz Norick Polchi, drugi je bil Španec Pujol Parramon Biel, tretji pa še en Francoz, Raybaud Jules.

"Klemen Španring je med mladinci na žalost zasedel nehvaležno 25. mesto in za las zgrešil četrtfinale. Verjamem pa, da bo jutri na vzponu njegov dan in se bo boril za visoka mesta. Luka Kovačič se je sploh prvič uvrstil v četrtfinale šprintov - in je že to uspeh - ter na koncu zasedel 29. mesto med člani. Prepričan sem, da bo jutri v disciplini vzpon bolj konkurenčen. Tine Habjan je danes dokazal, da je v letošnji sezoni naredil velik korak naprej v šprintih in se kot mlajši član v članski konkurenci uvrstil v četrtfinale. Na koncu je med mlajšimi člani osvojil odlično 10. mesto in med člani 25. mesto," piko na i uspešnega prvega tekmovalnega dne postavi Pritržnik, ki pa pravi, da še niso rekli zadnje besede: "Jutri nas čaka naša paradna disciplina vzpon in čas je za skok na stopničke. Na žalost ne bo prenosa v živo. Bomo pa fotografirali in posneli s telefoni in vam posredujemo preko družbenih medijev."

Slovenski tekmovalci Maj Pritržnik, Klemen Španring, Luka Kovačič in Tine Habjan so po uvodni tekmi v šprintih z mislimi že pri tekmi v vzponu, njihovi paradni disciplini (foto SkimoStats)

V četrtek, 10. februarja, je v Pirenejih na sporedu tekma v vzponu. 26-letni Luka Kovačič (Društvo za razvoj turnega smučanja) je letos že osvojil 15. mesto na tekmi svetovnega pokala v vzponu v Adamellu, na domačih tleh pa je v Mariboru postal državni prvak v vzponu, medtem ko je na avstrijskem državnem prvenstvu dosegel tretje mesto v tej disciplini. 22-letni Tine Habjan (TSK LiMa) je bil v tej sezoni tretji na državnem prvenstvu v vzponu v Mariboru, 19-letni Klemen Španring (TSK LiMa) pa je svoj najboljši letošnji rezultat nanizal na tekmi svetovnega pokala v Adamellu, kjer je bil 13. v vzponu, na državnem prvenstvu v vzponu v Mariboru je dosegel drugo mesto, na avstrijskem državnem prvenstvu v vzponu pa je zmagal v kategoriji mladincev.